Vyhledávání

Kontakt


Zenklova 25
180 00 Praha 8

bluesport@seznam.cz

BLUESPORT SE PŘEDSTAVUJE:

Blue Sport Praha vznikl počátkem roku 1993 jako první specializovaný beachvolejbalový klub v České republice. Motivem jeho založení byla stále zřetelnější nutnost pojmout „beach“ jako samostatné sportovní odvětví a nikoliv jen jako mimosezónní doplňkovou aktivitu „klasických“ volejbalistů.
Zakladatelé Blue Sportu si stanovili dva základní cíle: jednak koncipovat systém speciální beachvolejbalové přípravy a jednak vytvořit i organizační podmínky pro toto specializaci. Od počátku se klub zaměřil na ženský beachvolejbal, především pak na juniorskou kategorii. Velmi rychle se výsledkově prosadil, má má svém kontě jak domácí mistrovské tituly juniorek i žen, evropské primáty juniorek, tak i cenná umístění v evropských a světových turnajových seriálech.
Blue Sport Praha je v současnosti nejen sportovním klubem, ale stal se i beachvolejbalovým organizačním centrem. Každoročně pořádá nejméně jeden republikový šampionát, jeden až dva podniky pravidelných turnajových seriálů a několik jednorázových exhibičních turnajů s účastí špičkových týmů. V roce 1997 zahájil pořádání letních výběrových kempů pro nadané děti.